Nasze studentki na spotkaniu z wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej

Fotografia grupy osób na tle fragmentu ściany budynku
Studentki realizujące swoje badania w laboratorium SMaRT-lab na wydziale SiMR spotkały się z odwiedzającą Politechnikę Warszawskaą wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej, Roxaną Mînzatu.  W trakcie spotkania, oprócz rozmów o swoich motywacjach przy wyborze drogi naukowo-technicznej, podzieliły się również szczegółami swoich badań nad nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie robotyki miękkiej.
Podczas rozmowy poruszono kluczowe kwestie dotyczące wsparcia dla kobiet wybierających ścieżki kariery w naukach ścisłych i techniczno-inżynierskich. Wspólnie zastanawiano się nad tym, jakie działania i inicjatywy mogą jeszcze bardziej zachęcić kobiety do rozwijania się w tych dziedzinach oraz jakie kroki może podjąć UE, aby im to ułatwić.
 

Source URL: https://www.simr.pw.edu.pl/aktualnosc/studenci-wspolpraca/1918-nasze-studentki-na-spotkaniu-z-wiceprzewodniczaca-komisji